Hej BLOGOTOK !!!

Kolekcjonerka 2018-04-21
Udostępnij:

 

To już stało się tradycją, że przynajmniej raz w roku muszę uczestniczyć w Blogotoku – imprezie, zrzeszającej blogerów z całej Polski. Jest mi o tyle łatwiej, że spotkanie organizowane jest w Kielcach, czyli moim rodzinnym mieście, w przyjaznej dla młodych przedsiębiorców i blogerów strefie – Kieleckim Parku Technologicznym.  Jeżeli ktoś jeszcze nie był na tej imprezie a zastanawia się czy w niej uczestniczyć odpowiem krótko: musisz tam być !!!.

 

 

Czekają tam na Ciebie : 

 

-  prelekcje popularnych blogerów, którzy na blogowaniu zjedli zęby i są gotowi podzielić się z Tobą swoją wiedzą,

 

-  ciekawe znajomości, gdyż na Blogotoku spotkasz mnóstwo interesujących ludzi, którzy tak jak Ty kochają blogować, bez przerwy przeglądają social media i uwielbiają dary losu,

 

-  inne atrakcje w tym : konkursy, dobry poczęstunek, after party i spacer po mieście.

 

 

 

5 edycja Blogotoku odbyła się 23 kwietnia, prelekcje wygłosiło 7 blogerów :

 

- Karol i Ola  ( busemprzezswiat.pl),

 

- Andrzej Tucholski ( andrzejtucholski.pl),

 

- Maciej Trojanowicz ( szeriszeri.pl ), 

 

Ja bardzo czekałam na dwie moje ulubione blogerki : Alinę Moskwę ( Design your life) i Natalię Sławek ( jestrudo.pl). Dużą dawkę przydatnych informacji przekazał Kamil Nowak (blogojciec.pl). To moja złota trójka prelegentów, od których najwięcej się nauczyłam podczas tej edycji.

 

 

Z każdego Blogotoku wracam z głową naładowaną pomysłami i dużą dawką motywacji, co i Wam serdecznie polecam. Oczywiście skrzętnie wszystko notuje by później podzielić się z Wami tym co usłyszałam. Oto najważniejsze lekcje, które ofiarował mi Blogotok :

 

1.  Na samym początku blogowania zadaj sobie 3 kluczowe pytania :

  •          kim jestem?
  •          na czym się znam?
  •          co potrafię lepiej niż inni?

 

2.  Jeżeli myślisz o profesjonalnym blogowaniu musisz nie tylko poświęcić na niego mnóstwo czasu ( Alina z bloga Design Your Life  zajmuje się blogiem od 8 do 12 godzin dziennie) ale także powinieneś w niego zainwestować.  Nie chodzi mi tylko o profesjonalny szablon, korektę tekstów czy sponsorowane teksty w social media. Inwestować powinieneś także w siebie, swój rozwój, edukować i ciągle doskonalić nie tylko w dziedzinach o których piszesz, ale i w nauce o blogowaniu.

 

 3.  Pisz, pisz, pisz… nie czekaj na wenę albo idealny temat. Po pierwsze systematyczne pisanie i publikowanie tekstów to podstawa dobrego blogowania, po drugie im więcej piszesz tym jesteś w tym lepszy.

 

4.  „Wszystko to, co publikujesz w internecie kształtuje obraz Twojej osoby. Bez względu na chęci, tworzysz markę osobistą. Minęły już czasy anonimowych blogów-pamiętników, jeśli jesteś osobą rozpoznawalną w sieci, jesteś marką.” – to początek prelekcji Natali z JestRudo.pl. Trudno się z nią nie zgodzić. Radzę sobie wziąć te słowa do serca i za każdym razem gdy coś opublikujesz zastanowić się czy naprawdę chcesz  „to” pokazać czytelnikom.

 

5.  Nie ignoruj trendów i idź z duchem czasu. Co to oznacza? Blog nie istnieje teraz bez konta na facebooku, instagramie itd. Dodatkowo spójrz jak Twoja strona wygląda w telefonie, czy jest czytelna? Czy zdjęcia nie są ucięte? Okazuje się, że połowa czytelników mojego bloga, zagląda na niego w swoim smart fonie.

 

 6.  Jeżeli chcesz by odbiorcy i reklamodawcy traktowali Cię poważnie musisz zadbać o profesjonalny  wizerunek i spójność, we wszystkich kanałach social media. Zadbaj o wygląd bloga,  niech Twoje teksty i zdjęcia będą dobre jakościowo. To wymaga czasu i wysiłku, ale na dłuższą metę bardzo się opłaca.

 

 7. Dziel się swoją wiedzą z innymi blogerami, wspierajcie się wzajemnie. Udostępniajcie swoje wpisy, chwalcie jeżeli podoba Wam się ich post, zdjęcie. To nic nie kosztuje, a być może i Was docenią.

 

 

To tylko część mądrości jakie zdążyłam zapisać w moim Happy Plannerze. Nie zostaje mi nic innego jak wdrożyć te złote rady w życie i zostać lepszym blogerem, niż byłam wczoraj czego i Wam życzę.

 

Dziękuję bardzo Jakubowi, Dorocie, Maćkowi i Magdzie za zorganizowanie kolejnego Blogotoka. Każda kolejna edycja, jest coraz ciekawsza, a goście coraz bardziej interesujący. To jedna z tych imprez, na której uczę się wartościowych rzeczy i spotykam pozytywnie nastawionych do blogowania ludzi. Nie zastanawiając się zostawiam dzieciaki pod opieką Babci, bo wiem, że nie będzie to zmarnowany czas.

 

 

Fotografie : Patryk Ptak 

 Odpowiedz


Żaneta - koneserka codzienności. Kolekcjonuje wszystko co piękne i warte zapamiętania. Pasjonuję się modą, fotografią, namiętnie oglądam ambitne seriale i filmy. Każdego dnia celebruje życie i szukam nowych możliwości wyrażania siebie. Jestem ciągle zakochaną żoną i mamą dwójki wspaniałych dzieci : Weroniki i Maksymiliana. Jestem redaktorem naczelnym portalu Rie World.


 


Blog na FacebookuPinterestNajnowsze posty


Reklama

Archiwum
Strony

Instagram

 

Follow on Bloglovin

 

 

 

Tagi
Tekst

 

 

 

follow me
 

 

 
 Znajdź mnie na Instagram - @kolekcjonerka
X
X