Czym jest szczęście?

Kolekcjonerka 2016-11-13
Udostępnij:

 

"Co to znaczy być szczęśliwą? 


Spełniać się! To taki fajny paradoks: nie muszę się starać, bo jestem świetna taka jaka jestem, ale jak lubię coś robić, jak mnie coś fascynuje, ciekawi, pociąga, jak mi dobrze wychodzi - to jest rozkosznie. Kiedy się ma coś takiego, to trudno siedzieć bezczynnie. Zresztą, jak się siedzi i nic nie robi, to się zaczyna chorować. Warto więc znaleźć to, do czego się urodziłam. Każdy ma swój styl. Każdy jest potrzebny. Nie ma zawodów lepszych i gorszych. Ważne, by spełniać się w tym co robimy".

- Katarzyna Miller

 

Ostatnio się miotam i zastanawiam, co dalej robić ze swoim życiem. Nie mogę narzekać na życie samo w sobie, rodzinę, miłość, otoczenie czy dobra materialne a to już ogromny plus. Narzekam trochę na doprecyzowanie mojego życia zawodowego. Czuję, że nie wykorzystuje w pełni mojego potencjału, a może go jeszcze nie odkryłam. Brakuje mi takiego zaangażowania w pracę, że aż po nocach zasnąć nie można z ekscytacji, że już jutro kolejny dzień zawodowego rozwoju. Niby fotografuję, niby mam blogi, niby stylizuję, niby mam stałą pracę urzędniczą, która zapewnia mi potrzebny spokój i bezpieczeństwo i mogę zawsze do niej powrócić, bo ostatnio jestem na wychowawczym ale... gdzie ta praca w której nie czujemy się jak w pracy, tylko płyniemy... z psychologicznego punktu mówiąc : czujemy "przepływ", że jesteśmy tu i teraz, w tym miejscu w którym powinniśmy być, wykorzystując wszelkie dostępne nam talenty i umiejętności.

 

Niektórzy mówią, że "mi się w dupie poprzewracało", że tęsknię za tym iluzorycznym stanem spełnienia... że chcę mieć wszystko, ale czy to źle? Patrzę z rozrzewnieniem na znajomych, którzy są singlami, nie martwią się co zrobić na obiad dla rodziny, czy wolny czas pożytkują na siebie, rozwój, pracę którą kochają, bo niestety u mnie już nie jest tak łatwo. Wieczorami mam czas dla siebie, ale po całym dniu pracy przy pociechach, mój kreatywny umysł gromadzi siły, wyłącznie na sny pełne akcji... Dlatego się miotam, narzekam na siebie, bo przecież wszyscy mówią, że wystarczy dobra organizacja i możesz wszystko - naprawdę? to czemu u mnie to nie wychodzi i ciągle narzekam na brak czasu. Być może mam za dużo zajęć? Matka, żona, serialomaniaczka, zakupoholiczka ( najczęściej w sieci, najczęściej oglądam nie kupuję :) ), blogerka, uzależniona od informacji i czasopism, lubiąca coś nowego ugotować, zobaczyć, poczuć i uwielbiająca spotkania ze znajomymi. Wielbicielka żółtych karteczek z planem na dziś - czasem niekonsekwentna ale waleczna.... 

 

Oglądałam ostatnio "House of Cards" i podziwiam główną parę bohaterów za ich oddanie i miłość do swojej pracy, przykłady mogłabym mnożyć w nieskończoność. Nie zrozumcie mnie źle, nie chce być pracoholikiem, tylko pasjoholikiem... a przy okazji mieć to co mam, bo to znacznie ważniejsze od tego czego nie posiadam... mimo wszystko marzę.

 

 

Stylizacja:

Marynarka/Body - Zara, Spodnie - New Look, Torba - H&M, Pierścionki - Mango

 

Fotografie : Ada - Studio 66

https://www.facebook.com/studio66.fotografia/?fref=ts

 

 


Odpowiedz


Żaneta Lurzyńska - koneserka codzienności. Kolekcjonuje wszystko co piękne i warte zapamiętania. Pasjonuję się modą, fotografią, namiętnie oglądam ambitne seriale i filmy. Każdego dnia celebruje życie i szukam nowych możliwości wyrażania siebie. Jestem ciągle zakochaną żoną i mamą dwójki wspaniałych dzieci : Weroniki i Maksymiliana. 


 


Blog na FacebookuPinterestNajnowsze posty


Reklama

Archiwum
Strony

Instagram

 

Follow on Bloglovin

 

 

 

Tagi
Tekst

 

 

 

follow me
 

 

 
 Znajdź mnie na Instagram - @kolekcjonerka
X
X