Moda dla każdego

Kolekcjonerka 2012-05-31
Udostępnij:

 

Od dawna śledzę pracę na rzecz mody Pani Doroty Wróblewskiej, a właściwie od programu "Modna Moda", gdzie odbywały się metamorfozy kobiet, które nie czuły się dobrze, ze swoim dotychczasowym wizerunkiem. Choć byłam wtedy małą dziewczynką marzyłam o udziale w takim programie.

Później o Pani Dorocie dowiadywałam się przypadkowo - że jest znaną producentką pokazów i promotorem  mody, kultury i sztuki. A także laureatką statuetki Doskonałość Mody Twojego Stylu za największe wydarzenie mody WARSAW FASHION STREET. Choć wiedza była cząstkowa, wiedziałam, że Pani Wróblewska w świecie polskiej mody jest kimś ważnym i cenionym.

Bardzo dużo się zmieniło w momencie gdy Dorota Wróblewska zaczęła prowadzić bloga - http://www.dorotawroblewskablog.pl na którego zaczęłam wchodzić codziennie, czytać i komentować. Szybko się okazało, ze autorka jest osobą niezwykle sympatyczną, a blog znalazł wierne grono odbiorców znających się na modzie, "modę produkujących", a także ludzi którzy chcą poczytać o lifestylu, wydarzeniach show biznesowych a także o kodzie ubioru.  Zostałam przyjacielem bloga i poczułam się szczęśliwa będąc w  gronie wybrańców. Pani Dorota na blogu oprócz relacji z imprez modowych, pokazów zaczęła promować młodych artystów, ich prace a także urządzać mnóstwo konkursów. Projektanci mody, biżuterii mogli przysyłać swoje prace, które później zamieszczane były na blogu i komentowane przez czytelników, niektórzy zostali zaproszeni do udziału w eventach jakie Pani Dorota organizuje - wiec prawda jest, ze Dorota Wróblewska jest promotorem młodych twórców. Na fali popularności bloga powstał pomysł książki bądź albumu fotograficznego "Fashion People" - fotografowie z całej Polski wychodzili na ulice i polowali na ciekawie ubranych ludzi - książka okazała się dużym sukcesem i już jest tworzona następna "  Fashion People Colors".

Pani Dorota przy okazji tej książki podkreślała, ze nie zależy jej tylko na pokazaniu dobrze ubranych młodych ludzi, ale także tych starszych, wybijających się z tłumu swoja indywidualnością. Przyznam się, ze robiąc zdjęcia do książki poszukiwałam stylowych staruszków, ale było to bardzo ciężkie zadanie, niektórzy byli tak onieśmieleni propozycja zrobienia zdjęcia, ze wręcz uciekali. Wtedy to w głowie Pani Doroty zakiełkował świetny pomysł - akcja "Moda dla każdego. 

Celem akcji jest pokazanie, ze ludzie w dojrzalszym wieku też są pełni życia i świadomi mody. Na blogu Pani Doroty możemy przeczytać:

"Częścią akcji jest etiuda filmowa, składająca się z sekwencji scen pokazujących radosne aspekty życia, w którym wiek nie stanowi żadnej bariery. Wszystko zależy od stanu ducha i osobowości. Odtwórcami głównych ról są osoby 65+, którym wigoru, mógłby pozazdrościć nie jeden dwudziestolatek. Kolorowi, uśmiechnięci i ciekawi świata.
 Przy produkcji filmu pracowało kilkanaście osób, wszyscy bez wynagrodzenia, dla satysfakcji i idei. W filmie udział wzięli: Elżbieta i Jerzy Kozikowscy, Sabina i Bronisław Szmytke, Teresa Radzimińska oraz Wojciech Banasik. Każda z osób to zupełnie inna osobowość, każda wyjątkowa."

 

Mam nadzieje, ze dzięki takim akcjom, poproszeni o zdjęcie starsi modni ludzie nie będą uciekać tylko śmiało pozować i z werwa pokazywać, ze w każdym wieku można odczuwać szczęście.  Z tego co wiem, film będzie można zobaczyć w TVP2.

Co do Pani Doroty - ostatnio pojawiła się fala krytyki, ze na swoim blogu goni za sensacjami ( głownie chodzi o wpisy o Grycankach, Kasi Tusk czy Wolim i Tysio), ja radze przeczytać bloga od początku do końca i zobaczyć ile dobrego stało sie za pośrednictwem tego bloga, ilu młodych ludzi dostało darmowa reklamę swoich prac, ile wspaniałych akcji przeprowadziła autorka bloga. Dla mnie jest wyjątkową osoba i wielka inspiracją...

Pani Doroto tak dalej....


 Ps : zdjęcia pochodzą z bloga Pani Doroty

 Odpowiedz


Żaneta - koneserka codzienności. Kolekcjonuje wszystko co piękne i warte zapamiętania. Pasjonuję się modą, fotografią, namiętnie oglądam ambitne seriale i filmy. Każdego dnia celebruje życie i szukam nowych możliwości wyrażania siebie. Jestem ciągle zakochaną żoną i mamą dwójki wspaniałych dzieci : Weroniki i Maksymiliana. Jestem redaktorem naczelnym portalu Rie World.


 


Blog na FacebookuPinterestNajnowsze posty


Reklama

Archiwum
Strony

Instagram

 

Follow on Bloglovin

 

 

 

Tagi
Tekst

 

 

 

follow me
 

 

 
 Znajdź mnie na Instagram - @kolekcjonerka
X
X