BLOGOTOK

Kolekcjonerka 2016-04-10
Udostępnij:

 

 

To co najbardziej cieszy mnie w ostatnim czasie to rozwijanie kreatywnych inicjatyw w moim mieście. Powoli ale wcale nie tak nieśmiało, a wręcz ambitnie pojawiają się coraz ciekawsze wydarzenia, które nie tylko bawią, ale przede wszystkim integrują, uczą i motywują. W ostatnią sobotę miałam przyjemność wziąć udział w spotkaniu blogerów - BLOGOTOK - organizowanym przez znajomych blogujących  - Paulinę ( http://mspietka.blogspot.com ), Jakuba ( http://www.tymrazem.pl ), Maćka ( http://maciejsurgiel.eu ) , Dorotę ( http://lumpatia.pl )  i Magdę ( http://miss-inspiracja.blogspot.com ). 

 

 

Chciałabym swoją przygodę z Blogotokiem przedstawić w formie 10 lekcji jakie, jako bloger wyciągnęłam ze spotkania !!!

 

1.     Jak się bardzo chce, to na pewno się uda -  wystarczy świetny pomysł, dobry zespół i ambicja poparta pracą i pewnością siebie.  Dokładnie rok temu zostałam zaproszona jako prelegent na pierwszą edycję na którą przybyło sporo kieleckich blogerów. Pomyślałam wtedy - co za fajna impreza, mam nadzieję, że na jednej się nie skończy. Organizatorzy spełnili moje pragnienie a III już edycja zachwyciła rozmachem, ciekawymi prelegentami i pozytywną atmosferą.  Doskonale wiem, ile pracy kosztuje zorganizowanie takiego przedsięwzięcia , więc chylę czoła przed organizatorami. Daliście radę, czekam na więcej bo apetyt rośnie - MÓJ -  szczególnie teraz :) 

 

2.   Inwestuj w markę osobistą – Kasia z bloga „Twoje DIY” powiedziała ważną rzecz – „ Pokaż się, Twoje treści są tak ważne jak Ty”. Czytelnicy bloga chcą wiedzieć , że autor treści to człowiek z krwi i kości, są ciekawi jego życia, codziennych rytuałów,  odnoszonych sukcesów a nawet słabości.  Na swoim pierwszym blogu, przez długi czas nie „epatowałam sobą”  i dopiero gdy zaczęłam pisać bardziej osobiste teksty, pokazywać  stylizacje czyli bardziej spersonalizowałam bloga zyskałam grono wiernych czytelników. Dlatego słowa Kasi traktuję dość poważnie – budujcie swoją markę osobistą, nie wstydźcie się pokazać swojej wyjątkowości.

 

3.   Mini Video  jest  przyszłością social media– mówiła o tym Kasia z „Twoje DIY”, całą prelekcję poświecił temu zagadnieniu Mirosław Sidus. Nie zostaje mi nic innego jak poważnie zabrać się do pracy i nauczyć się tworzyć mini cuda video, które zainteresują szeroką publiczność. Jak przekonywali prelegenci nie trzeba mieć świetnego, drogiego sprzętu lub powalającej wiedzy. Wystarczy pomysł, dobre chęci, zwykła lustrzanka, movie maker, no i znając życie masa cierpliwości .

 

 

4.   To co piszesz jest ważne, do tego stopnia, że jesteś w stanie zmienić swoją rzeczywistość. Prelekcja Konrada Kruczkowskiego, autora bloga „Halo Ziemia”, którego namiętnie czytam od dawna,  dała wszystkim do myślenia. Mam wrażenie, że każdy słuchając Konrada pomyślał „ chcę być dobrym blogerem, chce by moje treści się liczyły, by zmieniały rzeczywistość”. Konrad dał nam prawo do głosu, swoją prelekcją zachęcił do poszerzenia wiedzy dziennikarskiej, do głębszego zastanowienia się po co jest nasz blog – ma bawić, rozwijać czy skłaniać do myślenia naszego czytelnika. Autor "Halo Ziemia" podał przykłady blogerów, których teksty poruszyły społeczeństwo. To osoby zaangażowane społecznie, pokazujący swoją prawdę, swoją rzeczywistość, która czasem wymaga zmiany. Prelegent zachęcił nas do  sięgnięcia po polskich mistrzów reportażu i szlifowania umiejętności, a przede wszystkim do wyrobienia w sobie wrażliwości by naszym tekstem, naszymi sądami nie zrobić komuś krzywdy.

 

5.    Treść jest ważna, a sposób w jaki ją podajesz przyciąga do Ciebie czytelników. Uwielbiam bloga „My pink plum” za artystyczne dopracowanie każdego szczegółu graficznego. Trudno się dziwić tej graficznej rozpuście jaką podaje czytelnikom Magda, w końcu zawodowo zajmuje się komunikacją wizualną a obsługę programów do obróbki ma w jednym palcu. Wiele wskazówek wyniosłam z jej wykładu : profesjonalne logo już mam, dbam o jakość fotografii na blogu, teraz muszę posiedzieć nad fontem, detalami w social media i bardziej przemyśleć kolorystykę bloga. Każdy bloger powinien zajrzeć na „ My pink plum” by zobaczyć jak wygląda idealnie skrojony blog i ile pracy kosztuje takie graficzne dopieszczenie.

 

 

 

6.   Chcesz mieć fajnie wypromowane wydarzenie – zaproś blogerów. Na Blogotoku było jak w raju, nikogo nie dziwiło, że robię 5 już selfie, że po kolei z każdym pozuje na ściance, że wrzucam post na facebooku, instagramie i na wszystkich możliwych social mediach. Nikt się nie dąsał, że jestem próżna bo sprawdzam komórkę, patrząc ile polubień dostał mój status. Nikt nie zwracał na powyższe rzeczy uwagi, bo robili tak prawie wszyscy. Jestem pewna, że Blogotok był najbardziej wypromowanym wydarzeniem tamtego tygodnia – tyle zdjęć, tyle hasztagów, tyle radości !!!

 

7.    Bądź obecny w social media, ale miksuj treści – staraj się zamieszczać różne statusy, zdjęcia na facebooku, instagramie, twitterze danego dnia – nie zanudzisz wtedy swoich czytelników !

 

8.    Sprawdzaj statystyki –dzięki nim dowiesz się, kim są Twoi czytelnicy, co "lubią", o których godzinach "lubią" i kogo oprócz Ciebie" lubią"  :) Uzbrojony w taką wiedzę będzie Ci o wiele łatwiej podkręcać popularność bloga.

 

 

 

 

9.   Spotykaj się, integruj, poznawaj – swoje blogerskie środowisko. Nikt tak nie doceni blogera jak drugi bloger ! Wydarzenia takie jak BLOGOTOK dają niesamowite możliwości – nie tylko integrujesz się z osobami, które są zakręcone na punkcie blogowania tak jak Ty, ale także dają ci masę inspiracji i przede wszystkim podsuwają tematy do opisania. Nic tylko korzystać !!! Ps : często też dostaniesz nieoczekiwane dary losu :)

 

10.     Drogi czytelniku dowiedziałam się, że mam reagować na Twoje potrzeby i słuchać Twoich rad –dzielnie założyłam, że czyta mnie paru blogerów, którzy byli na Blogotok i tu mam pytanie do Was – jaką cenną lekcję wynieśliście z Blogotoku?

 

 

 3 komentarze Odpowiedz
2015-05-02 17:24:25 - Odpowiedz
Bardzo ciekawie podane streszczenie całego Blogotoku.
Aż miło wracać tu i czytać :)

2015-05-01 12:42:17 - Odpowiedz
Dziękuję Ci Żanetko za miłe słowa i piękne podsumowanie Blogotoku! Bardzo mnie cieszy, że wyniosłaś ze spotkania merytoryczną wiedzę - na tym bardzo nam zależało. Liczę, że spotkamy się na jesiennej edycji , która miejmy nadzieję jeszcze bardziej przypadnie Ci do gustu!

2015-05-01 12:35:14 - Odpowiedz
Dla mnie ważnym elementem spotkania była kreatywność. Prelegenci za każdym razem zaznaczali, aby prowadzić bloga w sposób spójny z własną osobą. Podczas tworzenia, projektowania, pisania tekstów czy też nagrywania filmików warto brać pod uwagę zdanie naszego czytelnika, ale ważne aby wyrazić siebie. Być oryginalnym w swoich działaniach.


Żaneta Lurzyńska - koneserka codzienności. Na blogu i w życiu kolekcjonuję wszystko co piękne i warte zapamiętania. Pasjonuję się modą, fotografią, namiętnie oglądam ambitne seriale i filmy. Każdego dnia celebruje życie i szukam nowych możliwości wyrażania siebie. Jestem ciągle zakochaną żoną i mamą dwójki wspaniałych dzieci: Weroniki i Maksymiliana. Kolekcjonerka to pochwała rodzinnego życia, bez rezygnowania z siebie i ze swoich marzeń.


 

Zapisz się do newslettera Kolekcjonerki! Czekają na Ciebie darmowe grafiki, przepisy, DIY i inspirujące artykuły.

* pola wymagane

Blog na FacebookuPinterestNajnowsze posty


Reklama
przepisy kulinarne
Archiwum
Strony

Instagram

 

Follow on Bloglovin

 

 

przepisy kulinarne

 

Przepisy kulinarne

Tagi
Tekst

 

 

 

follow me
 

 

 
 Znajdź mnie na Instagram - @kolekcjonerka
X
X