Stylizacja dla romantyczek i romantyczne rozważania o życiu.

Kolekcjonerka 2017-09-10
Udostępnij:

 

Złotowłosa księżniczka, leży nieruchomo, pogrążona w magicznym śnie. Sama, opuszczona, zamknięta w ciemnej wieży. Nagle pojawia się książę na białym koniu. Jest odważny i poświęci wszystko by ją uratować i pocałunkiem odmienić ich całe życie. Jak się domyślacie to fabuła jednej z moich ulubionych bajek, którą oglądałam w kółko z wypiekami na twarzy, będąc małą dziewczynką. Prawie wszystkie bajki z tego czasu, kończą się tak samo: książę ratuje zagubioną księżniczkę z opresji i żyją długo i szczęśliwie. Ileż szkody na całym świecie zrobiły kobietom te bajki. Bajki, które wyryły się w naszym sercu i pokazały, że potrzebujemy jego, który uratuje nas z każdej opresji. Tak było w moich czasach, teraz twórcy są mądrzejsi, tworząc takie postaci jak Merida czy Roszpunka, Elsa i Anna, które nie potrzebują księcia, one same torują sobie drogę do upragnionego celu, a mężczyźni jak są, są kompaniami w ich podróży, partnerami. 
 
 
Przyznam się Wam, że mam romantyczną duszę. Jako nastolatka marzyłam o swoim Księciu, który przytuli mnie i zabierze, wszystkie problemy świata. Dzięki niemu poczuje się ważna, piękna i wartościowa. Będę dostawać kwiaty i długie, pełne życia listy. I tak się stało. Pojawił się w moim życiu On i wszystko się zmieniło. Przede wszystkim ja. Po bardzo długim okresie romantycznych uniesień, zrozumiałam, że mężczyzna to nie książę z bajki, to partner, z którym idzie się na wojnę, walczyć ze smokami! Zrozumiałam, że tylko ja potrafię dać sobie tyle ciepła, dać sobie tyle uwagi, obudzić w sobie taką siłę, by zapełnić pustkę, którą czasem czuję tak dotkliwie. To nie drugi człowiek Cię dopełnia, to Ty nie dajesz sobie szansy na pełnię, bo szukasz nie tam gdzie trzeba. To nie księcia masz szukać, tylko odpowiedzi na pytania, które w Tobie drzemią!
 
 
Często znajomi mnie pytają, jak to możliwe, że jestem tyle lat w związku, w czasach, gdy kryzys często pojawia się już na drugiej randce. Wtedy odpowiadam im, że przez tyle lat kryzysów było mnóstwo, ale zawsze ratowało mnie zdanie, które przeczytałam w książce mojej guru Kasi Miller: "Bo widzisz, w życiu to jest tak: albo będziesz chciała strasznie dużo rzeczy, które są nierealne, i nie będziesz ich miała, albo zobaczysz to co masz, i się z tego ucieszysz." 
 
 
A, że romantyzmu coraz mniej... trudno. Zakładam koronkową sukienkę, kupuje sama sobie kwiaty i wyruszam w świat z głową pełną pytań...
 
 

 

Stylizacja:

Sukienka : H&M Trend

Buty: Topshop

Wianek: Bierz go Bukiet

Torebka: F&F

 

 

Fotografie :

Ada Masłowska - Studio 66

 

 Odpowiedz


Żaneta Lurzyńska - koneserka codzienności. Na blogu i w życiu kolekcjonuję wszystko co piękne i warte zapamiętania. Pasjonuję się modą, fotografią, namiętnie oglądam ambitne seriale i filmy. Każdego dnia celebruje życie i szukam nowych możliwości wyrażania siebie. Jestem ciągle zakochaną żoną i mamą dwójki wspaniałych dzieci: Weroniki i Maksymiliana. Kolekcjonerka to pochwała rodzinnego życia, bez rezygnowania z siebie i ze swoich marzeń.


 


Blog na FacebookuPinterestNajnowsze posty


Reklama

Archiwum
Strony

Instagram

 

Follow on Bloglovin

 

 

 

Tagi
Tekst

 

 

 

follow me
 

 

 
 Znajdź mnie na Instagram - @kolekcjonerka
X
X