Stylizacja z karmelowym płaszczem plus garść cytatów od Kasi Miller

Kolekcjonerka 2018-03-18
Udostępnij:

 

"Boginią jesteś od początku do końca życia, ale boginią świadomą możesz być od pewnego momentu" - tak powiedziała w jakimś wywiadzie Katarzyna Miller, moja osobista guru jeżeli chodzi o odkrywanie swojej kobiecości i podążanie własną drogą. Od wielu lat czytam jej książki, czytam wywiady lub oglądam na youtubie. Wiele się od niej nauczyłam, choć nigdy jej nie spotkałam. Uważam, że jej książki powinna przeczytać każda kobieta, szczególnie na początku swojej przygody ze związkami damsko-męskimi. Jej wiedza jest ogromna, otworzyła mi oczy na wiele spraw i wzmocniła miłość do życia. Czy jest dobrze czy źle. Mam dziś dla Was garść cytatów. Częstujcie się do woli.

 

„Szanuj to, co masz. I pamiętaj, jak bardzo ty sam jesteś autorem tego, co cię spotyka.”

 

Osamotnienia nie lubi nikt. Samotności - ci, którzy nie lubią siebie. Pamiętajcie - jest tylko jedna osoba, która na pewno nie opuści mnie do samej śmierci - to ja sama. I kiedy jestem tylko ze sobą, jestem w najlepszym towarzystwie.

 

(...) najtrudniej jest ludziom być zadowolonymi. U Anthony'ego Mello jest takie stwierdzenie: "Czego ludzie najbardziej pragną? Miłości. A czego najbardziej się boją? Miłości. A przed czym najbardziej uciekają? Przed miłością". Więc niby chcą być szczęśliwi, chcą być zadowoleni, ale niech tylko się coś takiego zbliży, zaraz sobie zepsują. Czemu? Bo niedobre znają, a dobrego nie. Nie wiedzą, co robić ze sobą, jak jest dobrze. Tak siedzieć? Tak, po prostu siedzieć.

 

„Nie oddawać im siebie CAŁEJ! Nikt nie prosi i nikt nie podziękuje. Skończcie, damy, z mitem romantycznej miłości.”

 

 

„Od żadnego rycerza dziewczynka nie może dostać tego, czego potrzebuje, żeby stać się dorosłą kobietą. To, czego nie udało się dostać w młodych latach od mamy, taty, babci, dziadka, prawdziwych lub "przyszywanych" cioć i wujków oraz od nauczycieli, może zdobyć już tylko sama. Mogą jej w tym pomóc przyjaciele, i ukochany też, ale TYLKO POMÓC!”

 

Kobiety poczują się lepiej, kiedy zaakceptują siebie takimi, jakie są, i uwierzą, że takie wystarczą - sobie, dzieciom i mężczyznom.

 

Szczęście to stan ducha, emocja, również pewna moja predyspozycja, umiejętność - potrafię być szczęśliwa. Najprościej bym powiedziała, choć to brzmi banalnie: szczęście to jest naprawdę żyć.

 

 

PORADZIĆ SOBIE TO NIE JEST:
- być ofiarą,
- zemścić się,
- wpędzić go w poczucie winy,
- wziąć całą winę na siebie,
- zrobić go na szaro wobec wszystkich znajomych,
- zmobilizować cały świat, aby zajmował się tobą przez resztę życia,
- przywdziać habit zakonny,
- zabraniać mu kontaktu z dziećmi,
- nic nie czuć,
- wmawiać sobie, że nic się nie stało,
- przestać zupełnie myśleć,
- dłubać w ranie i nie pozwalać jej się zabliźnić.

 

Oto mądra przypowieść Antoniego De Mello: Pytają Mistrza: „Czy Mistrz przejmują się tym, co o nim ludzie mówią lub myślą”. Mistrz odpowiedział:, „Kiedy miałem dwadzieścia lat bardzo mnie obchodziło, co ludzie o mnie myślą, kiedy miałem czterdzieści, już prawie w ogóle mnie nie obchodziło, co o mnie myślą. Teraz mam sześćdziesiąt i wiem, że ludzie w ogóle o mnie nie myślą”.

 

 

Stylizacja:

Płaszcz: second hand

Sukienka / naszyjnik: Zara

Buty: Badura

Szalik: H&M

Torebka: Monashe

 

Fotografie: Ada Masłowska

 

 2 komentarze Odpowiedz
2018-03-21 22:03:16 - Odpowiedz
Kobieto muszę się z Tobą na kawę zderzyć- może troszkę Twojego piękna przejmę :D

2018-03-21 21:07:02 - Odpowiedz
Płaszcz wygląda super jak na second hand! I zdjęcia zrobiłaś w jednym z moich ulubionych miejsc;)


Żaneta Lurzyńska - koneserka codzienności. Na blogu i w życiu kolekcjonuję wszystko co piękne i warte zapamiętania. Pasjonuję się modą, fotografią, namiętnie oglądam ambitne seriale i filmy. Każdego dnia celebruje życie i szukam nowych możliwości wyrażania siebie. Jestem ciągle zakochaną żoną i mamą dwójki wspaniałych dzieci: Weroniki i Maksymiliana. Kolekcjonerka to pochwała rodzinnego życia, bez rezygnowania z siebie i ze swoich marzeń.


 


Blog na FacebookuPinterestNajnowsze posty


Reklama

Archiwum
Strony

Instagram

 

Follow on Bloglovin

 

 

 

Tagi
Tekst

 

 

 

follow me
 

 

 
 Znajdź mnie na Instagram - @kolekcjonerka
X
X