5 bohaterek seriali, które pokochasz pomimo ich trudnego charakteru

Kolekcjonerka 2018-05-21
Udostępnij:

5 BOHATEREK SERIALI, KTÓRE POKOCHASZ POMIMO ICH TRUDNEGO CHARAKTERU

 

Oglądaliście „Holiday” z Kate Winslet w roli głównej? Rose na początku była zagubioną gąską, zakochaną bez wzajemności w koledze z pracy. Poświęcała się w imię miłości, marząc o tym, że On ją wreszcie doceni. Kiedyś oglądałam takie filmy z wypiekami na twarzy, teraz mnie śmieszą. Sto razy bardziej wolę oglądać pyskate kobietki, które potrafią walczyć o swoje. Wracając do filmu „Holiday”, nowo poznany znajomy bohaterki, polecił jej obejrzenie kilku klasyków, z mocnymi, charakternymi kobiecymi postaciami. I zadał jej podstawowe pytanie, które każdy z nas powinien sobie zadać:  Czy chcemy być głównymi bohaterami w swoim życiu? Czy same będziemy o sobie decydować, czy damy losowi lub innym ludziom władzę nad naszą codziennością?

Bohaterki mojego przeglądu zdecydowanie należą do pierwszej grupy. Jeżeli brakuje Wam inspiracji, motywacji albo po prostu fajnego serialu z ciekawymi postaciami, zapraszam na mój przegląd. Poniżej przedstawiam Wam 5 bohaterek, które pokochasz albo znienawidzisz. Nie są idealne, popełniają błędy, czasem się poświęcają i zapominają o sobie. Ale w ostatecznym rozrachunku walczą o swoje i potrafią zdobyć to czego pragną.

 

5 BOHATEREK SERIALI, KTÓRE POKOCHASZ POMIMO ICH TRUDNEGO CHARAKTERU

5 BOHATEREK SERIALI, KTÓRE POKOCHASZ POMIMO ICH TRUDNEGO CHARAKTERU

 

Tytuł: Seks w wielkim mieście

 

Kto? Samantha Jones (Kim Cattrall)

 

Krótki opis serialu:  To serial o kobiecej przyjaźni, takiej na dobre i na złe. Opowiada o czterech przyjaciółkach mieszkających w Nowym Jorku, obserwujemy ich codzienne życie i erotyczne przygody. 

 

Za co ją pokochasz? Za trafne i zabawne teksty o seksie, za pewność siebie i świadomość swojego ciała. To kultowa bohaterka, która kilkanaście lat temu miała odwagę powiedzieć, że kocha seks i może go traktować jak mężczyźni.  Samantha zna siebie i wie, że romantyczny związek nie jest dla niej. Nie próbuje się na siłę zmieniać. To siebie kocha najbardziej!

 

Z kim oglądać? Z przyjaciółkami, które kochają modę i rozgrywki damsko – męskie.

 

Ulubiony cytat: “Tell a man ‘I hate you,’ you have the best sex of your life. Tell him ‘I love you,’ you’ll probably never see him again.”

 

5 BOHATEREK SERIALI, KTÓRE POKOCHASZ POMIMO ICH TRUDNEGO CHARAKTERU

5 BOHATEREK SERIALI, KTÓRE POKOCHASZ POMIMO ICH TRUDNEGO CHARAKTERU

 

Tytuł: Orphan Black

 

Kto? Sarah/Helena/Cosima/Alison/Crystal (Tatiana Maslany)

 

Krótki opis serialu: Główną bohaterką serialu jest Sarah, która zostaje świadkiem śmierci kobiety wyglądającej identycznie jak ona. Sarah przejmuje jej tożsamość, nie zdając sobie sprawy, w jakie niebezpieczeństwo się wplątuje. Okazuje się, że ona i zmarła kobieta są klonami stworzonymi przez naukowy ruch Neolucję. Członkowie tego ruchu wierzą, że byty ludzkie mogą używać wiedzy naukowej, by ukierunkować swoją ewolucję, jako gatunku. Monitorują klony w celach naukowych. Siostry podejmują walkę z Neolucją, walcząc o swoją wolność. 

 

Za co je pokochasz? Za różnorodność i siłę do walki, która oparta jest na ich niesamowitej siostrzanej więzi. Każda z bohaterek jest inna, wyjątkowa. Jedna jest naukowym geniuszem, druga potrafi walczyć i jest śmiertelnie niebezpieczna. Bohaterki pokazują, że każda z nas czy to gospodyni domowa czy zwariowana youtuberka, gdy doceni swoje zalety i będzie nad nimi pracować, akceptując przy tym również wady, nigdy nie będzie przeciętna.

 

Z kim oglądać? Idealny serial na wieczór z ukochanym!

 

Ulubiony cytat: “What have they done to you? Are you okay?” – Sarah “I am most wonderful.” – Helena

 

5 BOHATEREK SERIALI, KTÓRE POKOCHASZ POMIMO ICH TRUDNEGO CHARAKTERU

5 BOHATEREK SERIALI, KTÓRE POKOCHASZ POMIMO ICH TRUDNEGO CHARAKTERU

 

Tytuł: Shameless

 

Kto? Fiona Gallagher (Emmy Rossum)

 

Krótki opis serialu: Serial opowiada o piątce rodzeństwa, mieszkających w slamsach. Ich matka zostawiła rodzinę, ojciec ciągle jest pijany lub naćpany, a rola opiekuna spadła na najstarszą Fionę. Pomimo ciężkich warunków, łączy ich wspaniała więź i zawsze mogą na siebie liczyć.  

 

Za co ją pokochasz? Mimo ciężkiej sytuacji domowej, wiecznych problemów z pieniędzmi i brakiem wolnego czasu Fiona daje rade i zawsze zachowuje klasę. Jest prawdziwą „wojowniczką domowego ogniska”.

 

Z kim oglądać? I can’t tell you that this is definitely gonna work out. There’s no guarantees. But if this turns out to be a big mistake, then let’s make it the most fun big fucking mistake we’ve ever made.

 

 

 

Tytuł: Masters of Sex

 

Kto? Virginia Johnson (Lizzy Caplan)

 

Krótki opis serialu: Doktor Masters i jego asystentka Virginia Johnson prowadzą pionierskie badania na polu seksualnym, co staje się początkiem obyczajowej rewolucji. Serial świetnie pokazuje ówczesne czasy, ma genialny klimat retro i opowiada ciekawą, wręcz fascynującą historię.

 

Za co ją pokochasz? Lizzy Caplan jest tak genialna w roli Virgini, że wybacza jej się wszystkie potknięcia. Jest mądra i ambitna, wyznacza sobie cel i pomimo wielu trudności osiąga go. To bohaterka, która obejrzała na żywo ok. 14 tys. tysięcy orgazmów i pod względem podejścia do spraw seksu wyprzedzała swoją epokę o lata świetlne. Wychodzi poza schematy i nie boi się powiedzieć prawdy!

 

Z kim oglądać? Z wielbicielką serialu "Mad Men"

 

Ulubiony cytat: We're born man, woman and sexual beings.

 

5 BOHATEREK SERIALI, KTÓRE POKOCHASZ POMIMO ICH TRUDNEGO CHARAKTERU

5 BOHATEREK SERIALI, KTÓRE POKOCHASZ POMIMO ICH TRUDNEGO CHARAKTERU

 
Tytuł: Imperium 
 
Kto? Cookie Lyon (Taraji Penda Henson)
 
Krótki opis serialu: Serial skupia się na świecie muzycznym. Lucious Lyon jest królem hip-hopu oraz właścicielem ogromnej firmy fonograficznej. Jest też gangsterem. Jego żona Cookie Lyon odsiadywała za niego 18-letni wyrok w więzieniu. Teraz wraca by wyrównać rachunki.
 
Za co ją pokochasz? To jest prawdziwa diva, lwica, która nie zawaha się odebrać to co jej się słusznie należy. Poświęciła się dla rodziny i długie lata siedziała w więzieniu. Teraz wie, że nadszedł jej czas i nie zamierza stracić ani jednej chwili. Jest utalentowana, świetnie się ubiera i niestety dla niej, ma wielkie serce. Lepiej z nią zadzierać!
 
Z kim oglądać? Z przyjaciółką, która uwielbia muzyczne seriale.
 
Ulubiony cytat: The streets ain't made for everybody. That's why they made sidewalks.
 
 


Odpowiedz


Żaneta Lurzyńska - koneserka codzienności. Na blogu i w życiu kolekcjonuję wszystko co piękne i warte zapamiętania. Pasjonuję się modą, fotografią, namiętnie oglądam ambitne seriale i filmy. Każdego dnia celebruje życie i szukam nowych możliwości wyrażania siebie. Jestem ciągle zakochaną żoną i mamą dwójki wspaniałych dzieci: Weroniki i Maksymiliana. Kolekcjonerka to pochwała rodzinnego życia, bez rezygnowania z siebie i ze swoich marzeń.


 


Blog na FacebookuPinterestNajnowsze posty


Reklama

Archiwum
Strony

Instagram

 

Follow on Bloglovin

 

 

 

Tagi
Tekst

 

 

 
 

 

 
 Znajdź mnie na Instagram - @kolekcjonerka
X
X