Postaw na rozwój, czyli wiosenny remanent w głowie!

Kolekcjonerka 2018-04-11
Udostępnij:

 

Wraz z przyjściem wiosny poczułam wielką motywację i ochotę na zmiany. Przejrzałam swoje roczne cele i wybrałam klika z nich. Pierwsze wiosenne postanowienia to tak naprawdę, zmiany jakie mam zamiar poczynić w mojej głowie. Dzięki nim na pewno będzie mi sto razy łatwiej osiągnąć, to czego pragnę. Chciałabym podzielić się nimi z Wami. Uważam, że każdy z nas powinien na wiosnę nie tylko odświeżyć swoją szafę i zrobić porządki w domu, ale przede wszystkim wpuścić dozę świeżego powietrza do  umysłu.

 

1. Kluczem do sukcesu jest powtarzalność, czyli wyrób sobie nawyk!

 

Już od dawna wiem, że samo wyznaczanie celów i motywacja, nie wystarczą by odnieść sukces. Sukces osiągamy, gdy jesteśmy zdyscyplinowani, a to oznacza, że musimy ciągle działać. Moim celem jest mistrzowskie opanowanie lightrooma i bardzo chciałabym zacząć kręcić krótkie filmy. By to opanować wiem, że muszę poświęcić na to codziennie minimum 30 min. Także codziennie niezależnie od tego ile mam zajęć, czy jestem chora czy zmęczona, siadam do komputera i działam. Dobrze wiem, że jeżeli chce coś zrobić, znajdę na to czas. Podobnież wystarczy 21 dni by wyrobić sobie nawyk, a 60 dni by stało się nam to niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.

 

 

2. Pożegnaj się z nawykami, które Cię męczą!

 

Gdzieś przeczytałam zdanie, które ustawiło mi wszystko w głowie: „Co jesteś gotów stracić, by coś zyskać?” Od tej pory staram się raz w miesiącu kopnąć w tyłek nawyk, który mnie męczył, albo sprawiał, że mam wyrzuty sumienia.  Czasem małe zmiany pociągają za sobą wielkie osiągnięcia. Wypróbujcie!

 

 

 

3. Marnuj czas z głową, czyli nie rozpraszaj się!

 

10 rano. Mąż w pracy, córka w zerówce. Zostaje sama z 2,5 letnim synkiem. W planach dnia mam miedzy innymi napisanie posta. To mój priorytet. Zasiadam do pracy, obok mnie bawi się Maks. Piszę pierwsze zdanie, dzwoni telefon. To znajoma, z którą dawno nie rozmawiałam. Odbieram, gdy kończymy jest już 10 20. W między czasie , gdy rozmawiałam układałam pranie. Więc zanoszę je do pokoju dzieci, wkładam do szuflady. Przy okazji widzę, że nazbierało się już parę rzeczy do prania. Nastawiam pralkę, siadam do komputera, Mozilla informuje mnie o emailach. Odpisuje, wyrzucam do kosza zbędne. Przychodzi synek, chce się bawić lub iść na spacer. Po wspólnej zabawie, robię nam coś do jedzenia… Nagle orientuje się, że jest 21 a ja mam ciągle tylko jedno zdanie w moim priorytetowym zadaniu. Jestem taka zmęczona całym dniem, że odkładam post na jutro. Tak naprawdę odkładam siebie! Też Wam się tak zdarza? Jestem pełnoetatową mamą, sama ogarniam domową rzeczywistość do tego bloguję i fotografuję na zlecenie. Dlatego tak ważne jest dla mnie, codzienne planowanie i nie rozpraszanie się. Media społecznościowe, ciągle przychodzące emaile, nagle pojawiające się prace domowe czy telefony skutecznie odwracają moją uwagę. Czas miedzy pracą, odpoczynkiem a obowiązkami się zaciera. Dlatego gdy wiem, że dziś mam napisać posta, zrobić foto sesję lub napisać artykuł, wyciszam telefon i wyłączam dostęp do mediów społecznościowych. Oczywiście synka nie wyciszę, a często to on mi najbardziej przeszkadza. Dlatego tak ważne jest nie fundować sobie dodatkowych rozpraszaczy typu układanie prania czy serial lecący w tle.

 

 

4. Podkręć swoją kreatywność

 

Brakuje Ci pozytywnego bodźca, który pobudzi Twoją kreatywność, czujesz, że brakuje Ci świeżości? Moja prosta rada: zainspiruj się otaczającym Cię światem. Pozwiedzaj swoje miasto, odkryj nowe knajpki, pójdź na wystawę, odwiedź najbliższe muzeum. Uporządkuj swoje miejsce pracy, stwórz visionboard. Czasem pomaga odświeżenie garderoby, albo codzienna 10 minutowa motywacja.

 

 

Fotografie : Ada Masłowska

 

 

Stylizacja: 

Płaszcz/ Buty/ Bluzka- Zara

Torebka - Primamoda

Apaszka - Kopi

Kolczyki - Be My Lilou

Pierścionki - Mango

 

 
4 komentarze Odpowiedz
2018-04-24 18:27:46 - Odpowiedz
Śliczny płaszczyk :) Kolor jest przepiękny :) Bardzo ładna torebka :)
Pozdrawiamy :)

2018-04-17 15:22:20 - Odpowiedz
Piękna stylizacja, co do nawyków to warto je zmieniac jeżeli nam z nimi nie po drodze.

2018-04-17 14:38:55 - Odpowiedz
Piękna stylizacja. Wiosna to dobry czas na nowe i lepsze zmiany! Na porządkowanie i odświeżanie garderoby.... :)

2018-04-17 14:02:10 - Odpowiedz
Pół biedy, gdy 2,5 latek chce się chwilę bawić sam - inaczej może być słabo :D


Żaneta Lurzyńska - koneserka codzienności. Na blogu i w życiu kolekcjonuję wszystko co piękne i warte zapamiętania. Pasjonuję się modą, fotografią, namiętnie oglądam ambitne seriale i filmy. Każdego dnia celebruje życie i szukam nowych możliwości wyrażania siebie. Jestem ciągle zakochaną żoną i mamą dwójki wspaniałych dzieci: Weroniki i Maksymiliana. Kolekcjonerka to pochwała rodzinnego życia, bez rezygnowania z siebie i ze swoich marzeń.


 

Zapisz się do newslettera Kolekcjonerki! Czekają na Ciebie darmowe grafiki, przepisy, DIY i inspirujące artykuły.

* pola wymagane

Blog na FacebookuPinterestNajnowsze posty


Reklama
przepisy kulinarne
Archiwum
Strony

Instagram

 

Follow on Bloglovin

 

 

przepisy kulinarne

 

Przepisy kulinarne

Tagi
Tekst

 

 

 

follow me
 

 

 
 Znajdź mnie na Instagram - @kolekcjonerka
X
X