Podsumowanie miesiąca - kwiecień/maj

Kolekcjonerka 2018-06-15
Udostępnij:

 

Kiedyś Debbie Ford powiedziała: „Wszystko jest w Twoich rękach, tu i teraz”. Szykując dla Was, a może tak naprawdę dla siebie podsumowania miesiąca, widzę, że Debbie ma niezaprzeczalnie racje. Tu i teraz jest najważniejsze, to właśnie w tej chwili jesteśmy najbardziej sprawczy! Jak w Hunie: moment mocy jest teraz. Tą właśnie maksymą kieruję się od jakiegoś czasu. Celebruje małe chwile, dbam o codzienne nawyki, skupiam się na obowiązkach powtarzanych dzień po dniu. Niczym mistrz zen, nie wkurzam się na zmywanie naczyń czy robienie zakupów w zatłoczonych supermarketach. Płynę… czy to w złości czy radości… Wiem, że tak właśnie wygląda moje życie. Być może nie ciężkie, ale momentami nużące. W całym tym chaosie, zabieganiu, staram się głęboko oddychać i widzieć innych. Cieszyć się deszczem i upałem. Jedyne, co mnie martwi, to, to że skończył się, maj, że jest już połowa czerwca. Szkoda mi tych dni, które minęły w promieniach słońca…

 

 

Byłam: na Blogotok, kieleckiej konferencji dla twórców internetowych. Jestem dumna, że w moim mieście powstają takie fajne inicjatywy, że przyjeżdżają do nas twórcy z całej Polski i dzielą się swoim doświadczeniem. Muszę przyznać, że jestem szczęśliwa, że jestem częścią internetowej społeczności, ludzi otwartych, poszukujących, ciekawych świata i innych. Fajnie, też, że zbudowaliśmy w Kielcach grupę świętokrzyskich blogerów, spotkania z nimi sprawiają mi dużo przyjemności i zawsze dają pozytywnego kopa! Wracając do Blogotok, siódma edycja odbyła się w Targach Kielce. Wysłuchaliśmy prelekcji ośmiu prelegentów, z każdej wyniosłam cenną lekcję i parę spostrzeżeń. Największe wrażenie zrobił na mnie Marcin Perfuński, Tomasz Brusik i Janina Bąk! Mega interesująca była prelekcja Karola Lewandowskiego z bloga Busemprzezswiat.pl

 

 

Z każdej prelekcji wynikały dwie rzeczy: pierwsza – mamy być sobą, pisać o tym, co nam się podoba i robić, co nam się podoba. Tylko wtedy jesteśmy wyjątkowi i unikalni! Dodatkowo nie wypalimy się po miesiącu. Druga, blogując budujmy relacje. Nie róbmy tylko tych blogów dla siebie, zastanawiajmy się czy dany post, będzie użyteczny dla naszych czytelników. Nie myślmy o lajkach i komentarzach, tylko o ludziach, którzy za nimi stoją! Budujmy relacje, bo nimi też budujemy zasięgi! Chciałam podziękować organizatorom za wspaniałą zabawę i potężną dawkę wiedzy!

 

 

W tym roku wybrałam się z Weroniką na Europejską Noc Muzeów. Zrobiłyśmy specjalną mapę i do późnej nocy wędrowałyśmy uliczkami Kielc. Byłyśmy zachwycone i szczęśliwe, bo wartościowo spędziłyśmy czas. No i najważniejsze, że we dwójkę, bo o więzi Mama - córka powinno się mocno dbać. Jestem bardzo dumna z Weroniki,bo jest rezolutna, ciekawa świata a energią mogłaby zasilić nie jedno miasta. Tego wieczoru zwiedziłyśmy, wystawę, "Wokół Mistrza Antoine'a" w Galerii Sztuki Winda, potem odwiedziłyśmy Muzeum Zabawy i Zabawek. Udało nam się zobaczyć wystawę "Salve" w Instytucie dizajnu i przejść się komnatami Muzeum Narodowego w Kielcach. Noc zakończyłyśmy w Dworku Leszczyków, gdzie była wspaniała wystawa malarstwa "Dwa Światy". 

 

 

Galeria Sztuki Winda

 

Muzeum Zabawek i Zabawy

 

Wystawa Salve , Instytut Dizajnu w Kielcach

 

 

Czuję się: podekscytowana i spełniona! Dlaczego? Jakiś czas temu zostałam zaproszona na moją dawną uczelnie – Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach na spotkanie ze studentami. Miałam opowiedzieć o mojej drodze, od studenta do blogera, oraz podzielić się spostrzeżeniami dotyczącymi kreowania własnego wizerunku w sieci. Było naprawdę inspirująco! Dodatkowo udzieliłam wywiadu dla Radia Fraszka. A przepytywała mnie moja ulubiona fotografka - Ada Masłowska.

 

Jak to jest z tym kreowaniem wizerunku w sieci? Czy każdy z nas jest marką? A jeżeli tak co zrobić by nas dobrze kojarzono? By nasza marka osobista była spójna i działała na naszą korzyść? Jeżeli jeszcze nie czytaliście tego posta  - zapraszam!

 

 

Zainspirowałam się: warsztatami "Zieleń w słoju". Relację z warsztatów nasadzenia w szkle z Kwiaciarnia Bierz go Bukiet i Instytut Dizajnu w Kielcachznajdziecie tutajCzy chcesz wiedzieć jak stworzyć zieleń w słoju krok po kroku? Mam dla Was prawdziwą bombę! W poście znajdziesz cenne informacje, jak stworzyć taki mini ogród. Wygląda tak świetnie, że będzie fajnym pomysłem na prezent dla najbliższych!

 

 

 

Słucham: namiętnie i wciąż muzyki Krzysztofa Zalewskiego. Pamiętam go z czasów "Idola" i jestem mocno pod wrażeniem jak rozwija się jego kariera! 

 

 

 

Czytam: "Wielką Magię" Elizabeth Gilbert. Postanowiłam wyruszyć na poszukiwania w celu odkrycia skarbu, który we mnie drzemie. Skarbu? Zapytasz! Ten skarb, to drzemiące talenty gotowe na odkrycie! Liz zachęca do twórczego życia, każe zastanowić się nad sobą, chwytać każdy moment!  Każdy z nas chciałby pasję za pracę i Elizabeth każe nam taką pasję w sobie odnaleźć. 

 

 

Oglądam: bez opamiętania! Ostatnio obejrzałam drugi sezon "Trzynaście powodów", który moim zdaniem jest ciekawszy niż pierwszy. Skończyłam oglądać wybitny serial "The Americans" i  "Dom z papieru". Niedługo o serialach napiszę więcej na blogu. 

Ostatnio odwiedziłam Kino Fenomen, w którym królowała kuchnia!  W ramach FILMS for FOOD, obejrzałam film "NOMA: My Perfect Storm". Dokument pokazujący niezwykłego szefa kuchni René Redzepiego, dążącego do perfekcji, poszukującego wciąż nowych smaków. Po seansie odbył się pokaz kuchni molekularnej prowadzony przez Mariusz Putek z Restauracja Glamour by Binkowski Resort. Mogliśmy wypróbować pysznych dań i zobaczyć na własne oczy jak powstają! Mnie zachwyciły lody z ogórka! Popieram całym sercem takie wydarzenia.

 

 

 

Pragnęłabym: Nie wiem jak Wy, ale ja długo się zbierałam by się sobą prawdziwie zaopiekować! Zawsze było coś ważniejszego bądź pilniejszego! Dopiero w tamtym roku mając 35 lat poczułam, że wreszcie przyszedł czas by o sobie pomyśleć. By o siebie zadbać! By pokochać dbanie o siebie!

 

By się nie zniechęcić, znaleźć motywację potrzeba prawdziwych profesjonalalistów z sercem na dłoni! Ja takich znalazłam bardzo blisko bo w Gabinet Kosmetologiczny Lumiere Pracuje tam nad moją biedną atopową skórą i wreszcie widzę światełko w tunelu. Swoją drogą mam pytanie: jak dbacie o suchą cerę? Jakie zabiegi Wam pomagają?

 

 

Zakup miesiąca: ostatnio kupiłam dwie rzeczy, które uwielbiam. Koszulowa sukienka z Zary i torebka z rafii, to prawdziwe hity w mojej szafie!

 

 

Planuje: wybrać się na See bloggers i odwiedzić Łódź! Bardzo się cieszę na ten wyjazd i na wakacje z dzieciakami. Czekają mnie 2 miesiące z dzieciakami w domu i mam zamiar, żeby był to udany czas. Już jesteśmy w trakcie tworzenia wakacyjnej listy!

 

Migawki z ostatnich miesięcy!!!

 

 
2 komentarze Odpowiedz
2018-06-16 08:00:12 - Odpowiedz
Na kolejny blogotok koniecznie musimy się wybrać :)

2018-06-16 04:46:41 - Odpowiedz
Przepiękne zdjęcia! :)


Żaneta Lurzyńska - koneserka codzienności. Na blogu i w życiu kolekcjonuję wszystko co piękne i warte zapamiętania. Pasjonuję się modą, fotografią, namiętnie oglądam ambitne seriale i filmy. Każdego dnia celebruje życie i szukam nowych możliwości wyrażania siebie. Jestem ciągle zakochaną żoną i mamą dwójki wspaniałych dzieci: Weroniki i Maksymiliana. Kolekcjonerka to pochwała rodzinnego życia, bez rezygnowania z siebie i ze swoich marzeń.


 

Zapisz się do newslettera Kolekcjonerki! Czekają na Ciebie darmowe grafiki, przepisy, DIY i inspirujące artykuły.

* pola wymagane

Blog na FacebookuPinterestNajnowsze posty


Reklama
przepisy kulinarne
Archiwum
Strony

Instagram

 

Follow on Bloglovin

 

 

przepisy kulinarne

 

Przepisy kulinarne

Tagi
Tekst

 

 

 

follow me
 

 

 
 Znajdź mnie na Instagram - @kolekcjonerka
X
X