Jakie nawyki sprawią, że będziesz szczęśliwsza! Zastosuje je już dziś!

Kolekcjonerka 2018-08-23
Udostępnij:

 

Czy przeżywania szczęścia można się nauczyć? Jakie nawyki sprawią, że będziesz szczęśliwsza? Dziś chciałabym podzielić się z Wami moimi przemyśleniami na temat szczęścia! Muszę przyznać, że pisząc ten artykuł sama zrobiłam sobie coaching i czuję się o niebo lepiej.
 
"Zachowuj się tak, jakbyś już był szczęśliwy, a zobaczysz, że faktycznie będziesz szczęśliwy." Czy to naprawdę jest takie proste jak twierdził Dale Carnegie, amerykański pisarz specjalizujący się w psychologii i rozwoju osobistym? Optymista się zgodzi, pesymista pokiwa głową i stwierdzi, że to bajki dla dzieci. Ja przekonałam się na własnej skórze, że szczęście zależy od nas i od sposobu, w jaki postrzegamy na naszą rzeczywistość. To my decydujemy czy nawet w największym chaosie pozwolimy sobie na moment oddechu i spojrzymy na ciężkie momenty jak na zdobywanie doświadczenia a nie uciążliwego pecha. Ostatnio czytam „Smak Zdrowia” Agnieszki Maciąg i znalazłam tam cytat, który głęboko mnie poruszył:
 
 
„Człowiek jest najbardziej zdumiewającą i fascynującą istotą na Ziemi. Nasze możliwości są niemal nieograniczane, dokonujemy cudów, we wszystkich dziedzinach. I możemy zarówno niszczyć, jaki uzdrawiać siebie oraz cały świat. Sztuka życia polega na dokonywaniu mądrych, trafnych i przede wszystkim świadomych wyborów. Jestem wdzięczna szczególnie za jedną rzecz, które się nauczyłam:, jeśli nie podoba mi się cokolwiek, co dostrzegam wokół, kieruję uwagę w głąb siebie. Przygląda się samej sobie i zastanawiam, co mogę zmienić. Bo zmianę świata należy zacząć właśnie od siebie. Nasze życie i nasz świat naprawdę są w naszych rękach i możemy je kształtować siłą umysłu.”
 
No właśnie, skoro sam jesteśmy odpowiedzialni za swoje szczęście, skoro sami decydujemy, co nim dla nas jest, wystarczy spisać to na kartce i przekuć działania w nawyki. Dla każdego z nas szczęście oznacza coś innego, ale są pewne zasady, które posłużą każdemu i choć może nie spowodują fali euforii i szczęścia to znacznie Cie do niego przybliżą!
 

 

Weź odpowiedzialność za swoje życie:za to, co myślisz, co robisz, z kim się spotykasz, gdzie pracujesz, co jesz, jak wyglądasz, jak się czujesz! Odpowiedz sobie na pytanie: czy jestem zadowolona z życia, które sama tworzę? Czy może być lepiej? Jeżeli tak to: jak tego dokonać? Spisz wszystko na kartce i obmyśl plan działania.O byciu Panią Swojego Życia pisałam tutaj:

https://www.kolekcjonerka.pl/news/item/724,napraw-swoj-codzienno-stosujc-4-proste-kroki

 

Doceń to, co masz: niby banał, ale bez tej wdzięczności, nigdy nie będziesz szczęśliwszy dłużej niż na chwilę. Ja każdego ranka, dziękuję za to, że się obudziłam, że obok leży osoba, którą kocham, że zaraz przyjdą dzieci i będziemy się przytulać. Powodów do wdzięczności jest wiele: mam się w co ubrać, mam gdzie zjeść śniadanie, że mogę zadzwonić do mamy, przejść się na spacer z siostrą. Że jest lato i zaraz założę sukienkę w białe grochy. Praktykuj nawyk wdzięczności, a życie stanie się lepsze.

 

Inwestuj w relacje z bliskimi. Otaczaj się ludźmi, którzy kochają życie: wiem ja ciężko się żyje, gdy wokół sami maruderzy i pieniacze. Życie staje się nie do zniesienia, gdy ciągle słuchasz jak jest źle, smutno, niesprawiedliwie. Czas najwyższy odciąć się od takich ludzi, albo stanowczo powiedzieć: nie dam rady dłużej tego słuchać! Albo przestaniesz narzekać, albo daj mi spokój! O ile życie jest łatwiejsze, jak otaczasz się ludźmi z dobrą energią, inspirującymi Cię do działania i cieszenia się każdą chwilą. Pielęgnuj i rozwijaj swoje relacje z rodziną i przyjaciółmi, poświęcaj im czas, dotrzymuj słowa, bądź pomocny i życzliwy.

 

 

 

Codziennie ucz się czegoś nowego: zazwyczaj poczucie pustki bierze się z powtarzalności! By się obudzić musimy wprowadzić nowe aktywności, dodać pikanterii naszej codzienności. Dodatkowo bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami odnośnie swojej kariery i hobby. Stań się ekspertem w tym, co kochasz.

 

Nie zmieniaj nikogo na siłę: zmienić możesz tylko siebie. Prędzej się zmęczysz i oddasz całą energię niż kogoś zmienisz. Zaakceptuj wady najbliższych, ale nie pozwól by ktoś Cię krzywdził, czy nie okazywał Ci szacunku.

 

Bądź aktywny, zmęcz się: zauważyłam, że tylko wtedy mam dłuższe spadki nastroju podejrzewam siebie wczesne stadium depresji, gdy się nie ruszam i gdy nie uprawiam żadnego sportu. Wystarczy krótki spacer, taniec przy ulubionej muzyce, jazda rowerem i wszystko staje się lepsze, życie staje się lżejsze. A to za sprawą endorfin!

 

 

Wyznaczaj sobie ambitne cele, z datą wykonania: nic tak nie nadaje sensu naszemu życiu jak marzenia i cele do spełnienia. To one nadają kierunek naszemu życiu, pokazują, co jest w nim najważniejsze. Warunkiem jest jeden: to muszą być nasze cele, niewyznaczone, przez kogoś wykonane pod presją zadowolenia innych. Jak odpowiesz sobie na pytanie: czego chcesz w życiu? Co chcesz osiągnąć? Jakie masz marzenia? I krok po kroku będziesz je realizować, to będziesz szczęśliwszy! I pamiętaj: Tajemnica pozytywnego życia leży tak naprawdę w dodrze do celu, a nie w jego osiągnięciu, gdyż życie to podróż, nie cel.

 

Kształtuj i pielęgnuj tylko pozytywne emocje: śmiej się często, złap dystans i nie bierz życia zbyt serio. Wybaczaj małe i duże krzywdy, nie pielęgnuj w sobie cierpienia. Nie żyj przeszłością, ani przyszłością – tylko tu i teraz da Ci szczęście.

 

Nie obiecuj za wiele i dotrzymuj słowa: nie raz zdarzało mi się zgadzać na rzeczy, na które nie miałam ani chęci ani czasu. Później robiłam wszystko by się od nich wymigać, czując, że mam przy nodze łańcuch ze stu kilowym kamieniem. Dlatego nie gódź się na nic dla świętego spokoju. A jeśli coś obiecasz dotrzymuj danego słowa!

 

 

Dbaj o siebie i nie żałuj sobie małych zastrzyków szczęścia: jedz zdrowo, pij dużo wody, ogranicz używki. Staraj się wysypiać i robić regularnie badania. Spędzaj czas na świeżym powietrzu i znajdź aktywność fizyczną, którą pokochasz! Czytaj, oglądaj i spotykaj się ze znajomymi! Bądź dla siebie dobry i wyrozumiały! Staraj się optymistycznie patrzeć na świat i zrozum, że masz nieograniczone możliwości!

 

Ogranicz siedzenie w mediach społecznościowych: wiem jak jak ciężko tego dokonać, tym bardziej, że na tym polega moja praca. Mimo to postaraj się! Inwestuj w prawdziwe relacje! Nie porównuj się do nikogo!

 

Teraz pozostało Ci tylko wybrać jeden nawyk szczęścia, albo najlepiej wszystkie i wprowadzić je w życie.  Dzięki nim staniesz się o wiele szczęśliwsza, zrelaksowana i spokojniejsza. A co za tym idzie będziesz zarażać innych swoja pozytywną energią

 

 

Zdjęcia wykonała zdolna Monika Kozera.

Makijaż autorstwa Karoliny z Kolorowej Szminki

Dziękuję dziewczyny za magiczny czas!

 
Odpowiedz


Żaneta Lurzyńska - koneserka codzienności. Na blogu i w życiu kolekcjonuję wszystko co piękne i warte zapamiętania. Pasjonuję się modą, fotografią, namiętnie oglądam ambitne seriale i filmy. Każdego dnia celebruje życie i szukam nowych możliwości wyrażania siebie. Jestem ciągle zakochaną żoną i mamą dwójki wspaniałych dzieci: Weroniki i Maksymiliana. Kolekcjonerka to pochwała rodzinnego życia, bez rezygnowania z siebie i ze swoich marzeń.


 

Zapisz się do newslettera Kolekcjonerki! Czekają na Ciebie darmowe grafiki, przepisy, DIY i inspirujące artykuły.

* pola wymagane

Blog na FacebookuPinterestNajnowsze posty


Reklama
przepisy kulinarne
Archiwum
Strony

Instagram

 

Follow on Bloglovin

 

 

przepisy kulinarne

 

Przepisy kulinarne

Tagi
Tekst

 

 

 

follow me
 

 

 
 Znajdź mnie na Instagram - @kolekcjonerka
X
X