Wroclaw Zoo & Afrykarium - miejsce, które musisz pokazać dzieciom!

Kolekcjonerka 2018-09-23
Udostępnij:

 

Wroclaw Zoo & Afrykarium - to miejsce, które musisz pokazać dzieciom! Żyrafy, słonie, lwy i hipopotamy – wszystkie zwierzęta, które chciałbyś zobaczyć znajdziesz we Wrocławiu. Na olbrzymiej powierzchni 33 hektarów znajdziecie aż 14 tysięcy zwierząt. Same liczby już robią wrażenie, ale uwierzcie mi to nic. Nie spodziewałam się aż tak wspaniałego miejsca, wypełnionego atrakcjami i ciekawostkami. Nie wiem, kto bardziej był zachwycony: ja czy nasze dzieciaki. Gdy Mąż zaproponował wycieczkę do Wrocławia, od razu wiedzieliśmy, że chcemy odwiedzić najstarsze zoo w Polsce. Jest tam też największa ilość zwierząt, a otwarte niedawno Afrykarium to prawdziwa perełka, warta zwiedzenia.

 

Po zakupieniu biletów, ruszyliśmy zwiedzać. Dobrym sposobem na uniknięcie kas jest wykupienie biletów on-line. Jeżeli wolisz stacjonarnie, to obok kas są automaty, w których można kupić bilety. Jeżeli masz małe dziecko, zabierz z wypożyczalni drewniany wózek (ok 10 zł), bo chodzenia jest naprawdę dużo. Nasz 3 latek, pod koniec zaczął się buntować, ale byliśmy dumni, bo przez cale 4 godziny zwiedzania nawet bardzo nie marudził. Nie musisz zabierać swojego jedzenia, bona każdym kroku są małe sklepiki, kilka miejsc gdzie możesz zjeść ( polecam bar Laguna w Afrykarium) lub kupić wodę. 

 

 

Zoo jest świetnie zorganizowanym miejscem i dobrze oznakowanym. Co chwilę mijaliśmy drogowskazy, także doskonale wiedzieliśmy, w jakiej części zoo się znajdujemy.  Jeżeli chcesz być dobrze poinformowany, możesz ściągnąć mobilną aplikacje, wtedy nie przegapisz na przykład karmienia zwierzaków.

 

W pewnym momencie pomyślałam, że zwiedzanie nigdy się nie skończy, tyle było miejsc do odwiedzenia.  Największe wrażenie na dzieciach oczywiście zrobiły słonie, żyrafy i lwy, które z chęcią prezentowały się zwiedzającym. Syn najbardziej cieszył się z motylarni, gdzie mieściły się naprawdę duże okazy fruwających nad głowami motyli. Oprócz zwierzaków, we wrocławskim zoo znajdziesz mnóstwo egzotycznych owadów, gadów czy ryb. Wielkie pająki i kilka gatunków mrówek mogą przerazić niejednego twardziela. 

 

 

Ja zdecydowanie przepadłam w Afrykarium, gdzie zachwyciła mnie egzotyczna przyroda kotliny Kongo. Afrykarium to największy pawilon na terenie wrocławskiego zoo. Jest to też pierwsze w Polsce oceanarium i jedyne na świecie prezentujące faunę jednego kontynentu. Byłam oczarowana rozmachem tego miejsca. Wyobraźcie sobie miejsce gdzie znajduje się ok 5 000 zwierząt i około 21 basenów. A w nich ryby, hipopotamy, pingwiny, krokodyle i wolno fruwające ptaki. Po prostu magia. Do tego wodospad, wielkie akweny gdzie wylegują się hipopotamy z wodą i przejście a la akwarium, w którym nad głowami pływają rekiny. Już nie mówiąc o roślinności, która mnie oczarowała!

 

Czy warto odwiedzić Wroclaw Zoo & Afrykarium?

Oczywiście, że tak! Dzieci zachwycone, rodzice zachwyceni! Same plusy, minusów nie zauważyłam. Zresztą obejrzyjcie zdjęcia i sami oceńcie! Za parę lat na pewno tu wrócimy. 

 

 Odpowiedz


Żaneta Lurzyńska - koneserka codzienności. Na blogu i w życiu kolekcjonuję wszystko co piękne i warte zapamiętania. Pasjonuję się modą, fotografią, namiętnie oglądam ambitne seriale i filmy. Każdego dnia celebruje życie i szukam nowych możliwości wyrażania siebie. Jestem ciągle zakochaną żoną i mamą dwójki wspaniałych dzieci: Weroniki i Maksymiliana. Kolekcjonerka to pochwała rodzinnego życia, bez rezygnowania z siebie i ze swoich marzeń.


 

Zapisz się do newslettera Kolekcjonerki! Czekają na Ciebie darmowe grafiki, przepisy, DIY i inspirujące artykuły.

* pola wymagane

Blog na FacebookuPinterestNajnowsze posty


Reklama
przepisy kulinarne
Archiwum
Strony

Instagram

 

Follow on Bloglovin

 

 

przepisy kulinarne

 

Przepisy kulinarne

Tagi
Tekst

 

 

 

follow me
 

 

 
 Znajdź mnie na Instagram - @kolekcjonerka
X
X