Body confidence, znajdź siłę w swoim ciele! Wywiad z Martą Jandą, właścicielką szkoły pole dance \"My Way\"

Kolekcjonerka 2018-10-21
Udostępnij:

 

Body confidence, znajdź siłę w swoim ciele! Wywiad z Martą Jandą, właścicielką szkoły pole dance

 

Body confidence.

 

Długo szukałam polskiej nazwy tego zwrotu. Pewne siebie ciało? Może! Świadomość ciała? Blisko! Tyle mówimy o rozwoju osobistym, o świadomości tego, co czujemy, jakimi schematami myślowymi podążamy. A co z naszym ciałem? No właśnie! Każdy z nas musi odpowiedzieć sobie na to pytanie.

 

Bo u mnie kiepsko! Naprawdę kiepsko! I choć jest duża poprawa, jeżeli chodzi o zdrowe odżywianie i picie wody, to pod względem ćwiczeń i świadomości siebie, w sensie świadomości ciała jest źle. Obiecałam sobie, że październik będzie miesiącem aktywności fizycznej i jedyne, co zrobiłam to spacerowałam.

 

Podczas warsztatu „Jak prawidłowo oddychać” uświadomiłam sobie jak mało wiem, o swoim ciele. Jaka jestem ściśnięta, poblokowana, słaba fizycznie. Postanowiłam to zmienić i obiecałam sobie, że do końca roku to poprawię. Dlatego też na blogu powstanie nowy cykl: Body confidence, znajdź siłę w swoim ciele! Chciałabym abyście wraz ze mną wyruszyli na podróż, której celem będzie odkrywanie czułości do swojego ciała, akceptację i budowanie wewnętrznej siły!

 

Na pierwszy ogień idzie aktywność, która moim zdaniem, bardzo uczy świadomości swego ciała. Pole dance to w końcu połączenie tańca i akrobatyki. Wymaga siły i wytrwałości. Oraz pokory!

 

O pole dance wypytałam Martę Jandę certyfikowanego instruktora pole dance, BLACKROLL, finalistkę POLE ART SPAIN 2017 i ESENSAI championship 2017 oraz właścicielkę szkoły „MY WAY” w Kielcach.

 

Body confidence, znajdź siłę w swoim ciele! Wywiad z Martą Jandą, właścicielką szkoły pole dance

 

 

 

1. Komu poleciłabyś naukę pole dance? A jakie są przeciwwskazania do ćwiczeń?

 

 

Pole dance zdominowany jest przez kobiety, więc to przede wszystkim im polecam uprawianie tego sportu. Jednak również mężczyźni zaczynają, co raz częściej pojawiać się na zajęciach, doceniać ten sport, ponieważ świetnie kształtuje on naszą sylwetkę oraz rozwija siłę, która uważana jest za ich domenę. Dzieci także uwielbiają rurkę! Mamy, co raz więcej najmłodszych (od 4 roku życia), którzy świetnie sobie radzą i poza czerpaniem korzyści wynikających z dobrego treningu mają również z tego dużo frajdy. Przeciwskazania to na pewno poważne kontuzje, ciąża czy choroba. O tym, czy dana osoba powinna trenować pole dance decyduje lekarz, jak w każdym sporcie.

 

Body confidence, znajdź siłę w swoim ciele! Wywiad z Martą Jandą, właścicielką szkoły pole dance

 

2. Czy osoba, taka jak ja, która nie ma doświadczenia w gimnastyce i tańcu a przede wszystkim jest słaba w rękach ma szansę opanować sztukę pole dance?

 

 

Aby rozpocząć przygodę z pole dance nie trzeba być silnym czy rozciągniętym. Nie trzeba mieć także doświadczenia w tańcu, gdyż pole sport bliższy jest akrobatyce (wykonujemy figury) niż nauce choreografii tanecznych. Oczywistym jest, że osobom, które mają za sobą czynne uprawianie gimnastyki/tańca/ fitnessu itp. jest łatwiej (jak w każdym innym sporcie), ale nie jest to konieczne. Większość naszych kursantów to osoby, które nigdy wcześniej nie trenowały rekreacyjnie żadnego sportu. Zaczynamy od podstaw, nasze ciało wzmacnia się z zajęć na zajęcia, a dla głodnych szybkiego postępu w swojej ofercie mamy także stretching, który zdecydowanie ułatwia trenowanie pole dance.

 

 

3. Co dają nam takie zajęcia oprócz dobrego samopoczucia i poprawy sylwetki?

 

 

W odpowiedzi na to pytanie pomocy udzieliły mi moje kursantki. Powielającymi się odpowiedziami był wzrost samooceny, pokonywanie granic, wyższy próg bólu oraz odkrycie swojej kobiecości. Pojawiały się także żartobliwe wypowiedzi jak np. pokonywanie lęku wysokości, spojrzenie na świat do góry nogami, darmowy makijaż na ciele (wszechobecne siniaki) oraz fakt, że nie trzeba prosić już męża o odkręcanie słoików! Najbardziej podobały mi się te głębsze wypowiedzi tj.: zawieranie nowych przyjaźni, totalny reset, miła ucieczka od dnia codziennego, możliwość obcowania z ludźmi dzielącymi tę samą pasję czy druga młodość.

 

Body confidence, znajdź siłę w swoim ciele! Wywiad z Martą Jandą, właścicielką szkoły pole dance

 

4. Jak to się stało, że pokochałaś pole dance? Opowiedz o swojej miłości do tańca i co sprawiło, że chciałaś uczyć go inne kobiety?

 

W dzieciństwie całą swoją uwagę skupiałam na tańcu i akrobatyce. Bardzo to lubiłam i poświęcałam temu cały swój czas, jednak czułam, że to jeszcze nie to. Pole dance odkryłam 7 lat temu i stał się bezkonkurencyjny. Połączyłam taniec i akrobatykę w jedno i odnalazłam tam siebie. Każdy trening to czysta przyjemność. Po jakimś czasie stwierdziłam, że chcę przekazywać swoją wiedzą i dzielić pasję z innymi. Nieskromnie przyznam, że prowadzenie zajęć przychodzi mi z ogromną łatwością. Wiem, jaką radę dać, kiedy nie wychodzi jakaś pozycja, eliminuję każdy błąd kursantek i czuję, że robię to dobrze. Nauka innych daje mi nawet większą satysfakcję niż własny trening.

 

 

5. Co jest cięższe: uczenie innych pole dance i budowanie w nich pewności siebie przez taniec czy prowadzenie własnego biznesu?

 

Zdecydowanie to drugie. Mam duszę artysty i daleko mi do porządków w papierach czy terminowego spłacania rachunków. Traktuję to, jako swój obowiązek, który często przyprawia mnie o ból głowy. Prowadzenie zajęć to totalny reset. Wchodzę na salę, skupiam się na kursantkach i walczę razem z nimi o każdy najmniejszy postęp. Czasem fizycznie jest ciężko, ciało odmawia posłuszeństwa, ale radosna atmosfera na zajęciach rekompensuje wszystko. Poza relacjami trener-kursant nawiązuję także przyjaźnie i MY WAY to mój drugi dom.

Czy wspólnie z Martą zachęciliśmy Was do poznania pole dance? Ja już wkrótce zacznę swoją przygodę z rurką i mam zamiar podzielić się wrażeniami na blogu. A Was serdecznie zapraszamy na 5 urodziny szkoły MY WAY, które odbędą się w Czerwonym Fortepianie od godziny 19. Będą pokazy pole dance oraz inne atrakcje.

 

Body confidence, znajdź siłę w swoim ciele! Wywiad z Martą Jandą, właścicielką szkoły pole dance

 

 Marta Janda I MY WAY psd

ul. Sienkiewicza 36, 25-507 Kielce

tel.: 536-288-043

 

www.mywaypds.pl

 Facebook 

 Odpowiedz


Żaneta Lurzyńska - koneserka codzienności. Na blogu i w życiu kolekcjonuję wszystko co piękne i warte zapamiętania. Pasjonuję się modą, fotografią, namiętnie oglądam ambitne seriale i filmy. Każdego dnia celebruje życie i szukam nowych możliwości wyrażania siebie. Jestem ciągle zakochaną żoną i mamą dwójki wspaniałych dzieci: Weroniki i Maksymiliana. Kolekcjonerka to pochwała rodzinnego życia, bez rezygnowania z siebie i ze swoich marzeń.


 

Zapisz się do newslettera Kolekcjonerki! Czekają na Ciebie darmowe grafiki, przepisy, DIY i inspirujące artykuły.

* pola wymagane

Blog na FacebookuPinterestNajnowsze posty


Reklama
przepisy kulinarne
Archiwum
Strony

Instagram

 

Follow on Bloglovin

 

 

przepisy kulinarne

 

Przepisy kulinarne

Tagi
Tekst

 

 

 

follow me
 

 

 
 Znajdź mnie na Instagram - @kolekcjonerka
X
X