4 sposoby na lepszy poniedziałek. Zacznij tydzień z pełną mocą!

Kolekcjonerka 2018-10-27
Udostępnij:

4 sposoby na lepszy poniedziałek. Zacznij tydzień z pełną mocą!

 

4 sposoby na lepszy poniedziałek. Zacznij tydzień z pełną mocą!

 

Co zrobić by poniedziałek był lepszy? By w niedziele, nie myśleć gorączkowo, że już jutro idziemy do pracy, zaczynamy nowy tydzień, pełen obowiązków i zleceń. Czy jest to w ogóle możliwe? 

 

 

Gdy pracowałam na etacie, nie mogłam się doczekać piątku, a w niedziele wieczorem miałam dreszcze, bo wiedziałam, że w poniedziałek o godzinie 5 30 mam być na nogach. Teraz, gdy jestem z dzieciakami w domu, ogarniam blog i zlecenia około blogowe wcale nie jest łatwiej. Gdyby nie lista zadań i parę sposobów, które przedstawię Wam poniżej nie wiem czy bym się ze wszystkim wyrobiła. Was też zachęcam by poświęcić parę godzin w weekend na przygotowanie się do nowego tygodnia.

 

Stwórz listę posiłków i zrób zakupy na cały tydzień.

 

Prosta czynność, która zaoszczędzi Ci sporo czasu i przede wszystkim uporczywego pytania: co dzisiaj zrobię na obiad? Dodatkowo, sporządzając listę posiłków, mamy kontrolę nad tym, co jemy i rzadziej wrzucamy w siebie śmieciowe jedzenie. Staram się, co tydzień, w sobotę rano, sporządzać listę posiłków i produktów, które potrzebne mi są do ich przyrządzenia. Uwierzcie mi, że to półtorej godziny poświęcone w weekend nie jest czasem straconym, a na tygodniu mam spokój i zazwyczaj dokupuję tylko warzywa i owoce.

 

4 sposoby na lepszy poniedziałek. Zacznij tydzień z pełną mocą!

 

Przygotuj plan stylizacyjny dla siebie i dzieciaków.

 

Znacie to uczucie, gdy budzicie się rano i nie wiecie, w co się ubrać? Dziecko ma ważne przedstawienie, a Wy nie możecie znaleźć rajstopek czy białej koszuli? A może znowu macie tysiąc pojedynczych skarpet! Niby proste rzeczy, a potrafią wytrącić z równowagi. Przy dzieciakach nauczyłam się planowania i domowej organizacji. Wiem, jak mocno w kość mogą dać niezaplanowane poranki. Dlatego staram się w weekend przygotowywać plan stylizacyjny dla siebie i dzieciaków. Gdy nie mam za dużo czasu, przygotowuje, chociaż bazę.

 

4 sposoby na lepszy poniedziałek. Zacznij tydzień z pełną mocą!

 

Zaplanuj cały tydzień i wyrób sobie nowy nawyk.

 

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem fanką planowania. W niedziele wieczorem, gdy dzieciaki już śpią, wyjmuje swój Happy Planner i planuje cały tydzień. Sporządzam listę rzeczy i obowiązków, które muszę wykonać. Są to obowiązki domowe, związane z fotografią i blogiem oraz przyjemności.

Staram się też raz w tygodniu wyrabiać nowy nawyk np. codziennie rano pij szklankę wody z cytryną i imbirem, lub codziennie idź na 15 spacer z dzieciakami na Wietrznię, lub 2 razy w tygodniu zrób olejowanie włosów!

 

4 sposoby na lepszy poniedziałek. Zacznij tydzień z pełną mocą!

 

 

Niedzielę uczyń dniem dla siebie, rodziny i znajomych.

 

Wczoraj już było, jutro jeszcze nie nadeszło, dzisiaj jest… w Twoich rękach. Postaraj się by niedziela była wyjątkowa, a to oznacza, że ten dzień, powinieneś spędzić tak jak chcesz. Jeżeli chcesz to leż cały dzień w łóżku, albo idź do kina ze znajomymi, albo wyjdź na rower lub odwiedź rodziców. Możesz też popracować, ale postaraj się by zajęło to pierwszą połowę dnia, w drugiej wypocznij.  A może chcesz spróbować coś nowego, wyjść poza rutynę? Zaskocz swój mózg czymś, co nie jest mu znane, wybierz się gdzieś, gdzie jeszcze nigdy nie byłeś, wypróbuj danie, którego jeszcze nie próbowałeś!

 

4 sposoby na lepszy poniedziałek. Zacznij tydzień z pełną mocą!

 

A jakie są wasze sposoby na udany poniedziałek? 

 Odpowiedz


Żaneta Lurzyńska - koneserka codzienności. Na blogu i w życiu kolekcjonuję wszystko co piękne i warte zapamiętania. Pasjonuję się modą, fotografią, namiętnie oglądam ambitne seriale i filmy. Każdego dnia celebruje życie i szukam nowych możliwości wyrażania siebie. Jestem ciągle zakochaną żoną i mamą dwójki wspaniałych dzieci: Weroniki i Maksymiliana. Kolekcjonerka to pochwała rodzinnego życia, bez rezygnowania z siebie i ze swoich marzeń.


 

Zapisz się do newslettera Kolekcjonerki! Czekają na Ciebie darmowe grafiki, przepisy, DIY i inspirujące artykuły.

* pola wymagane

Blog na FacebookuPinterestNajnowsze posty


Reklama
przepisy kulinarne
Archiwum
Strony

Instagram

 

Follow on Bloglovin

 

 

przepisy kulinarne

 

Przepisy kulinarne

Tagi
Tekst

 

 

 

follow me
 

 

 
 Znajdź mnie na Instagram - @kolekcjonerka
X
X