Zainspiruj się do działania. Inspirujące cytaty z książki \"Rozmyślnik\" Jacka Walkiewicza

Kolekcjonerka 2018-11-11
Udostępnij:

 

Zainspiruj się do działania. Inspirujące cytaty z książki "Rozmyślnik" Jacka Walkiewicza

 

Co Cię inspiruje do działania? Mnie najczęściej inni, a raczej ich słowa, głębokie przemyślenia, podane w prosty, zrozumiały sposób. Zbieram je latami w zeszytach, kalendarzach czy folderach zapisanych na laptopie. I tutaj, na blogu. Dziś mam dla Was kolejną smakowitą porcję cytatów, mojego ulubionego mówcy Jacka Walkiewicza. Uwielbiam go słuchać i czytać. Potrafi zmotywować mnie, nawet jak mam mocny kryzys. Dlaczego? Bo opiera swoje mowy, na własnym doświadczeniu. Potrafi mądrości filozofów podać tak, jak to były jego przeżycia. Jego autentyczność, spokój i życiowe poczucie humoru do mnie trafiają. Mam nadzieję, że i Was zainspiruje!

 

 

"Mój mentor zawsze powtarzał: „Bycie bohaterem swojego życia to akt odwagi. Bycie szczęśliwym wymaga odwagi. Branie odpowiedzialności za swoje życie wymaga odwagi. Bycie smutnym, niezadowolonym malkontentem, któremu życie się tylko przydarza, jest łatwe, proste i odwagi nie wymaga.

 

Życzę Ci determinacji do podjęcia zobowiązania, że zrobisz to, co chcesz zrobić. Życzę Ci, aby w sytuacji, kiedy przyjdzie zwątpienie i zniechęcenie, pojawił się na Twojej drodze mądry człowiek, który powtórzy ten mądry zwrot: „Zrób to, bo jeśli tego nie zrobisz, to wprawdzie życie potoczy się dalej, ale pewne okazje mogą się już nie powtórzyć. Pamiętaj, że zwycięzcy nigdy nie rezygnują, a rezygnujący nigdy nie zwyciężają.

 

A może prościej, tak jak pisała Wisława Szymborska, pamiętaj, ze „ nic dwa razy się nie zdarza…” Dlatego każdą chwilę życia twórz jak artysta, który kreuje swoje życiowe dzieło. Bo Twoje życie to dzieło sztuki. Jest bezcenne.”

 

 

 

„Ludzie są różni”- powiedział mi kiedyś kolega. Każdy z nas ma swoją własną ścieżkę, którą idzie przez życie. Warto być sobą, a nie podróbką kogoś innego. Kiedy się porównujemy wpadamy w pułapkę niedoskonałości. Inni wydają się idealni. Mają więcej szczęścia, więcej pieniędzy, są piękniejsi i tak dalej. Jednak Ci inni, często myślą dokładnie tak samo o innych ”innych”. Kiedy się z kimś porównujesz wpadasz w pułapkę. Jeśli pokonasz swoje ograniczenia, nikt nie stanie Ci na drodze. Klucz do samoakceptacji jest w Tobie, a nie w spojrzeniach innych ludzi. Uwierz mi. Nic Ci nie brakuje do tego, aby być szczęśliwym, bo szczęście zaczyna się od akceptacji, tego, co masz.”

 

 

„Zawsze towarzyszy mi myśl: „Rob swoje”. Idziesz w ciemności? Trudno. Rób kolejny krok do przodu, ale nie cofaj się, bo skończysz w punkcie wyjścia. Do tego mam cenną umiejętność nierozpamiętywania alternatywnych rozwiązań, których nie wybrałem. Zakładam, że podejmuje dobre decyzje z punktu widzenia wiedzy i doświadczenia, które mam w danym momencie.

 

Wydaje mi się, że czasami nie mamy ochoty iść drogą ku przeznaczeniu. A różne tak zwane zbiegi okoliczności i tak doprowadzą nas do właściwego miejsca. Czyli jednak życie jest tajemnicze. Pozostaje tylko zostać odkrywcą tej tajemnicy. No i obierać życie z kolejnych warstw, tak jak obiera się cebulę."
 

 

„Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe. Nie przypisuj innym tego, czego nie akceptujesz u siebie, chciałoby się powiedzieć. Nie wylewaj na innych swoich życiowych frustracji. Bądź spójny i skoro to są Twoje frustracje, naprawdę zachowaj je dla siebie. Ostatecznie, jeśli musisz je wylać, sam się oblej pomyjami swoich rozczarowań.”

 

 

„Czasami myślimy i zachowujemy się tak, jakby na każdym kroku groziło nam śmiertelne niebezpieczeństwo. Boimy się prezentacji przed szefem jakby był on plutonem egzekucyjnym. Słabsza ocena w szkole urasta do rangi dramatu, a to, ze nam ktoś zarysował samochód, wydaje się tragedią.

A naprawdę do życia potrzebujemy tylko czterech rzeczy: oddychania, picia wody, jedzenia i spania. Czy kiedyś czułeś się wdzięczność, pijąc wodę? Nasza cywilizacja by bez niej nie istniała, podobnie jak bez powietrza. A czy oddychasz z radością? Na świecie cały czas dzieją się rzeczy okrutne i złe. Tak było, jest i pewnie będzie zawsze. Przyjrzyj się swojemu życiu i zobacz, ile jest w nim dobra i piękna, a ile realnych zagrożeń.”
 

 

 

 

Stylizacja:

Spódnica/ Marynarka: Zara

Buty: Topshop

Bluzka: H&M

Torebka: Zara

Pierścionek złoty: Kopi

Pierścionek perły: Mango

 

Fotografie: Ada Masłowska

 

 


Odpowiedz


Żaneta Lurzyńska - koneserka codzienności. Na blogu i w życiu kolekcjonuję wszystko co piękne i warte zapamiętania. Pasjonuję się modą, fotografią, namiętnie oglądam ambitne seriale i filmy. Każdego dnia celebruje życie i szukam nowych możliwości wyrażania siebie. Jestem ciągle zakochaną żoną i mamą dwójki wspaniałych dzieci: Weroniki i Maksymiliana. Kolekcjonerka to pochwała rodzinnego życia, bez rezygnowania z siebie i ze swoich marzeń.


 

Zapisz się do newslettera Kolekcjonerki! Czekają na Ciebie darmowe grafiki, przepisy, DIY i inspirujące artykuły.

* pola wymagane

Blog na FacebookuPinterestNajnowsze posty


Reklama
przepisy kulinarne
Archiwum
Strony

Instagram

 

Follow on Bloglovin

 

 

przepisy kulinarne

 

Przepisy kulinarne

Tagi
Tekst

 

 

 

follow me
 

 

 
 Znajdź mnie na Instagram - @kolekcjonerka
X
X